poniedziałek, 16 września 2013

Nowe, skandaliczne stwierdzednia papieża Franciszka


Nowe, skandaliczne stwierdzednia papieża Franciszka


 Gentiloup, z forum un évêque s'est levé pisze :
Poniższy artykuł  wysłany wczoraj przez Chouanne’a i wybrany  dzisiaj przeze mnie:
 Od kiedy Franciszek stoi na czele soborowego Kościoła, obserwujemy  poważne, prawie codzienne naruszenia doktryny Kościoła. Wczoraj twierdził on, pod pretekstem słabo uporządkowanej miłości, że imigranci (głównie muzułmanie) są "ciałem Chrystusa".
Dzisiaj odpowiada   dziennikarzowi - wojującemu ateiście, że nawrócenie się na religię katolicką  nie jest konieczne do zbawienia, że wystarczy być w zgodzie z własnym sumieniem. Natomiast  stygmatyzuje  obficie "zwłokę, niewierności, błędy i grzechy, które zostały popełnione i nadal mogą być popełniane przez tych, którzy tworzą Kościół."  Katolicy, [występują u niego] jako   jedyni winni złych przepisów integracyjnych w stosunku do imigracji. Innymi słowy, to mieszkańcy Zachodu mają się zintegrować  z obyczajami tych, którzy przyjeżdżają bez zaproszenia.
I dla uwieńczenia całości,  kończy on swój list do wojującego ateisty tym dziwnym podpisem : "Z moją braterskią bliskością, Franciszek".
Formuła ta może być interpretowana na różne sposoby, w zależności od tego do kogo jest  skierowana (o jakie braterstwo tu chodzi ?), lecz  na pewno nie na właściwy sposób. GL
_________________________
 Chouanne  :
To nie jest jedyny powód do wołania o skandal, przekonaj się sam !
Papież odpowiada publicyście, ateiście  Eugenio Scalfariemu na łamach La Repubblica:
 Online Copywriting
  Wysłany - środa, 11 września 2013, 11:15
W środę Papież obszernie odpowiada  na łamach  lewicowego dziennika La Repubblica na pytania sławnego pisarza redaktora, zdeklarowanego ateisty, uważając ten dialog za " cenny i należny".
 W lipcu i sierpniu, w dwóch artykułach  redakcyjnych, lewicowy intelektualista i współzałożyciele La Repubblica, Eugenio Scalfari postawił argentyńskiemu papieżowi fundamentalne pytania  na temat relacji między religią a człowiekiem współczesnego społeczeństwa.
W bezprecedensowy sposób, Papież odpowiedział mu na kilku stronach gazety: "Współczesna kultura założona na Oświeceniu"  często oskarżała  "Kościół i kulturę o chrześcijańskiej inspiracji" o reprezentowanie  "przesądnego obskurantyzmu, który sprzeciwia się światłu rozumu.Teraz przyszedł czas (...) na otwarty i pozbawiony uprzedzeń dialog, który może otworzyć drzwi  poważnemu i owocnemu spotkaniu", kontynuuje papież, określając ten  dialog jako "cenny i należny. "
"Czuję się komfortowo słuchając waszych pytań i szujakąc z wami dróg wzdłuż,  których może kawałek możemy przejść  razem", dodaje Franciszek w tej odpowiedzi, której  większa część jest poświęcona pogłębianiu teologicznemu.
Na pytanie "czy Bóg chrześcijan wybacza tym, którzy nie wierzą i nie szukają wiary?" papież odpowiedział twierdząco, mówiąc, że "grzechem, nawet dla tych, którzy nie mają wiary, jest działanie przeciwne z  własnym sumieniem. "
W części dotyczącej Żydów, papież zauważył, że "w okropnych doświadczeniach jakich doznali   na przestrzeni wieków," ci ostatni "zachowali swoją wiarę w Boga, i dlatego my, jako Kościół, ale i jako ludzkość, nigdy nie będziemy im w wystarczającym stopniu wdzięczni. "


Papież przynaje również "powolność, niewierności, błędy i grzechy, które zostały popełnione i nadal mogą być popełniane przez tych, którzy tworzą Kościół", podpisując swój  niecodzienny list: "Z moją braterskią bliskością, Franciszek".
  źródło: lesoir.be

AupiedelaCroix z forum, komentuje :
  Gdy wiemy, że kardynał Bergoglio był (i  może jest jeszcze?) członkiem Rotary Buenos Aires,  gdy wiemy, że te kluby są przedsionkiem masonerii, można sobie postawić pytanie na temat tej "braterskiej bliskości ".
W pełni zgadzamy się z  tym oświadczeniem AupiedelaCroix.