poniedziałek, 17 czerwca 2013

Ksiądz Stehlin robi krok w tył


Ksiądz  Stehlin  robi krok w tył


I thank Catarina TOP for her work on the french forum Un évêque s'est levé.

Zapowiedź święceń  Ecclesia Dei zniknęło z polskiej strony internetowej Bractwa. Czy ktoś potrafi  uzyskać byłą formę tej strony ?


Europa i USA: Zapowiedzi święceń kapłańskich w Bractwie Św. Piusa X oraz instytutach Ecclesia Dei

Opublikowano 11 czerwca 2013, autor: Jakub Pytel

W trzeciej dekadzie czerwca w seminariach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X odbędą się uroczystości związane z udzieleniem święceń wyższych 37 seminarzystom; 18 z nich przyjmie święcenia kapłańskie, a 19 święcenia diakonatu.

W seminarium duchownym św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA, gdzie uroczystości odbędą się w piątek 21 czerwca (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, patrona studentów), święcenia prezbiteratu przyjmie 11 diakonów – ośmiu Amerykanów i trzech Kanadyjczyków. Podczas tej samej uroczystości święcenia diakonatu przyjmie sześciu subdiakonów – wszyscy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych.

28 czerwca, w wigilię święta Św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii święcenia kapłańskie przyjmie sześciu diakonów – czterech Francuzów i dwóch Włochów, zaś święcenia diakonatu dziewięciu subdiakonów – siedmiu Francuzów i dwóch Szwajcarów.

Dzień później, w święto św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w bawarskim Zaitzkofen święcenia kapłańskie otrzyma dwóch diakonów – jeden Niemiec oraz Polak, dominikanin z klasztoru w Avrillé. Tego samego dnia święcenia diakonatu przyjmie czterech subdiakonów – trzech Polaków i jeden Szwajcar. (źródło: dici.org, 7 czerwca 2013).

W tym samym czasie święcenia wyższe otrzymają także diakoni i subdiakoni należący do niektórych zgromadzeń związanych z Papieską Komisją Ecclesia Dei.

22 czerwca w Santissima Trinità dei Pellegrini – rzymskim kościele Bractwa Św. Piotra – święcenia prezbiteratu otrzyma trzech diakonów – Włoch i dwóch Australijczyków ze Zgromadzenia Synów Najświętszego Odkupiciela (są to pierwsze święcenia udzielone w tym instytucie od pięciu lat, od momentu uzyskania statusu kanonicznego i porzucenia dawnej tożsamości Redemptorystów Zaalpejskich).

29 czerwca w seminarium Bractwa Św. Piotra w bawarskim Wigratzbad święcenia kapłańskie otrzyma pięciu diakonów – czterech Francuzów i jeden Kanadyjczyk, a 1 lipca w Denton w Nebrasce, w północnoamerykańskim seminarium tego instytutu, święcenia kapłańskie przyjmie kolejnych pięciu.

Wreszcie 4 lipca w Gricigliano we Włoszech, w seminarium Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, święcenia kapłańskie przyjmie pięciu diakonów – wszyscy pochodzą z Francji (źródła: dici.org, rorate-caeli.blogspot.com, 7 i 10 czerwca 2013).