piątek, 7 czerwca 2013

Wikary Chrystusa czy kapelan Rewolucji Antychrysta ? - od księdza Rioulta


Wikary Chrystusa czy kapelan Rewolucji Antychrysta ?

ksiądz Olivier Rioult
JRB
Karol Józef Wojtyła, Jozeph Ratzinger, kardynał Gagnon 


"Oto tytuł zdecydowanie prowokacyjny i oburzający"- powiedzą niektórzy. "Pytanie paranoiczne i obraźliwe "- rzekną inni. Uspokójmy się i przeczytajmy artykuł do końca.

W swojej homilii na otwarcie Roku Wiary, dnia 11 października 2012 r., to znaczy, w rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II w 1962 r., Benedykt XVI stwierdził, że Sobór "starał się o to, aby ta sama wiara była nadal dzisiaj przeżywana, aby nadal była żywą wiarą w zmieniającym się świecie". W tym dokumencie [sobór] wielbił "błogosławionego Jan XXIII", "sługę Bożego Pawła VI" i "błogosławionego Jana Pawła II". Co o tym myślieć? Zapytajmy wrogów Chrystusa, to jest zawsze pouczające. Ale przede wszystkim, wyryjmy sobie w naszych umysłach to ostrzeżenie papieża Leona XIII:

"Masoneria jest permanentną personifikacją Rewolucji; stanowi rodzaj cofającego się w rozwoju społeczeństwa, którego celem jest praktykowanie okultystycznego panowania nad społeczeństwem jakie znamy, i którego raison d’etre składa się z prowadzenia wojny z Bogiem i Jego kościołem. " Leon XIII, List "Osiągnąwszy moje 25 lat", 19 marca 1902.

Sobór Watykański II

Pewien mason z Wielkiej Loży Francji pisał podczas Soboru, że każdy "mason godny tego imienia" może tylko "gratulować sobie bez żadnych zahamowań nieodwracalnych skutków soboru" i tego, że katolicy muszą trwać "w tym odważnym pojęciu wolności myśli, które - naprawdę możemy tu mówić o rewolucji – wychodząc z naszych lóż masońskich, rozpięło się wspaniale nad kopułą Świętego Piotra. "Yves Marsaudon Ekumenizm widziany przez masona tradycji, wyd. Vitiano, ss. 120-121.

Inny mason zauważył, że z tą "wolnością sumienia" i tym początkiem "dialogu z masonerią" Kościół nadał sobie "inną twarz". Audycja France-Culture "Wieka Loża Francji mówi do was " z 17 marca 1985 reprodukowane w nr 57 Points de vue initiatiques.

"Po raz pierwszy Kościół umieścił zasadę swobody w sprawach religijnych ponad obowiązkiem poznania i szerzenia prawdziwej religii" Alain Savary, Z pełną wolnością , s.. 71, Hachette 1985. Alain Savary był socjalistycznym ministrem edukacji w latach 1981/84.

Jan XXIII

"Jego charyzmatyczna osobowość pozostała żywa w pamięci wszystkich Żydów. Znakiem szacunku, jakim cieszyła się ta silna osobowość było to, że główne organizacje żydowskie wysłały – fakt unikalny w historii - specjalną delegację, która wzięła udział w jego pogrzebie, aby reprezentować społeczność żydowską. Ja sam zresztą uczestniczyłem w tej delegacji z wielkim wzruszeniem. " Gerhart M. Riegner, Ich Watykan , Nigdy nie tracić nadzieji, sześćdziesiąt lat w służbie narodu żydowskiego i praw człowieka, Cerf, 1999, rozdz. 4.

Yves Marsaudon pewnego dnia złożył wizytę Nuncjuszowi Apostolskiemu w Paryżu, aby zwierzyć się mu ze swojego "zakłopotania" z tego, że "został mianowany Ministrem Zakonu Maltańskiego mimo jego przynależności do masonerii." Abp Roncalli "oficjalnie zalecił mu pozostanie w masonerii." Gdy później spotkał go już jako papież, "dał mu swoje błogosławieństwo", "ponawiając - powiedział mason - zachętę do pracy na rzecz zbliżenia między kościołami, a nawet Kościoła z tradycyjną masonerią (to znaczy - regularną)." Paryż, Dervy, ss. 135-136 & Rosario F. Eposito, « Le grandi concordanze tra Chiesa e Massoneria», wyd. Nardini 1987, ss. 390-391.


V 2

Paweł VI

Abp Montini mówiąc o "katastrofalnych stosunkach istniejących między Kościołem i masonerią" powiedział jednemu z Ojców: "Nie minie jedno pokolenie jak między dwoma wspólnotami zapanuje pokój." "Teraz, gdy papież zmarł, nie ma powodu, aby nadal zachowywać tajemnicę. I prognozowanie - powiedziałbym decyzja – w pełni się potwierdziła", napisał mason. (La Rivista Massonica, sierpień 1978, nr. 6, str. 371-372.).

Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Włoch pisał : 

"Po raz pierwszy w historii współczesnej masonerii, szef największej religii zachodniego świata umiera, nie będąc w stanie wrogości z masonerią. [...] Po raz pierwszy w historii, masoni mogą oddać hołd przy grobie papieża, bez niejasności lub sprzeczności. "Giordano Gamberini, artykuł redakcyjny w La Rivista Massonica, rok 1978, n. 5, s.. 290. Cyt. w "1962 Rewolucja w Kościele" autorstwa Don Andrea Mancinella’ego.

Jan Pweł II

Loża Wielkiego Wschodu chciała przyznać masońską nagrodę « Galileo Galilei » Janowi Pawłowi II (który odmówił jej, co nie zmienia znaczącej wartości tego wydarzenia), twierdząc, że ideały promowane przez tego Papieża są takie same, jak te Masonerii. Il Giornale, 22 grudnia 1996 r., s.. 10.

Wielka Loża Masońska Francji z entuzjazmem oklaskiwała w 1986 roku tego samego Jana Pawła II za bezprecedensowe wydarzenie w historii Kościoła:

"Masoni z Wielkiej Narodowej Loży Francuskiej pragną przyłączyć się całym sercem do ekumenicznej modlitwy w intencji pokoju na świecie, która zgromadzi w Asyżu dnia 27 października wszystkich przywódców wszystkich religii." Civilta Cattolica, 6 grudzień 1986, s.. 45.

"To tej między-wyznaniowości zawdzięczamy ekskomunikę jakiej doświadczyliśmy w 1738 roku za Klemensa XII. Ale Kościół był z pewnością w błędzie, jeśli to prawda, że ​​w dniu 27 października 1986 roku, obecny Papież zebrał w Asyż ludzi wszystkich wyznań, aby wspólnie modlili się o pokój. A czegóż szukali naszych braci, jeśli nie miłość między ludźmi, tolerancji, solidarności, obrony godności osoby ludzkiej, kiedy spotykali się w Świątyniach, uważając się za równych, ponad wyznaniami politycznymi, ponad wyznaniami religijnymi i kolorami skóry? " Hiram, pismo Wielkiego Wschodu Włoch, kwiecień 1987, s.. 104-105.

Benedykt XVI

Benedykt XVI przyjął Międzynarodowe B'nai B'rith dnia 18 grudnia 2006 i 12 maja 2011. B'nai B'rith po hebrajsku znaczy "Synowie Przymierza." To jest najstarsza i największa organizacja żydowska na świecie. Założona w 1843 roku w Stanach Zjednoczonych, obejmuje blisko pół miliona członków, a zorganizowana w loże isniejące w 57 krajach. Jest ona obecna w różnych instytucjach międzynarodowych, w tym w ONZ, UNESCO i Parlamencie Europejskim ... Głównym celem B'nai B'rith jest walka z antysemityzmem, obrona syjonizmu i Praw Człowieka oraz utrzymywanie pamięci o ''holokost''

Oto co myślał arcybiskup Lefebvre na temat B'nai B'riht, tej " żydowskiej sekty masońskiej zarezerwowanej dla Żydów." W konferencji dla kleryków, przypomniał, że "najważniejszy i najbardziej niebezpieczny punkt Soboru", którym jest "tekst o wolności religijnej", był "wymagany przez masonów, B'nai B'right z Nowego Jorku, którzy są [też] przyczyną komunizmu w Rosji." Radził [czytać] "książki autorstwa M. de Poncins" pokazujące ich [żydów] rolę w finansowaniu "rewolucji rosyjskiej z 1917", która charakteryzowała się "nienawiścią do chrześcijaństwa."B xvi
Benedykt XVI w rzymskiej synagodze 

"Te [loże] B'right B'nai są wszędzie i to one kontrolują świat, ponieważ to właśnie ci Żydzi mają wszystkie banki w swoich rękach, to ci Żydzi mają wszystkie ważne sprawy w swoich rękach. Rozkazują oni równie dobrze w Rosji, jak i w Ameryce i na całym świecie. To oni rozdają medale wolności religijnej. [...] To z nimi kardynał Bea miał oficjalne stosunki. Nie ja to wymyśliłem, to jest w gazetach Nowego Jorku: Przybył kardynał Bea i został przyjęty przez B'nai B'right w takim, a takim miejscu, a w takim, a takim hotelu ... Odbyły się spotkania ... A wszystko to dla wolności religijnej. Dlaczego? Ponieważ masoni nie mogą znieść tego, że Kościół katolicki określa się jako jedyna prawda, jedyna prawdziwa religia. Oni nigdy nie mogli tego znieść i nie zaakceptują tego nigdy !" (abp Lefebvre, Ecône, 28-10-1985)

W sprawie ''antysemityzmu'' abp Lefebvre przypomniał, że celem B'nai B'rith było to, żeby nie można było już "powiedzieć, że to Żydzi są Bogobójcami, ale że ludzkość jest Bogobójcą ". Dlatego też, w schemacie [dokument Vaticanum II] dotyczącym Żydów "zatopiono tę prawdę, którą Kościół zawsze nauczał. "

"Jednak to Żydzi zabili Naszego Pana: Niech krew Jego spadnie na nas i na dzieci nasze! [...] Antysemityzm pochodzi z tego, że Żydzi byli absolutnie antychrześcijańscy. Oni naprawdę zawsze walczyli przeciw Naszemu Panu. Po zabiciu Naszego Pana, gdy Pan Jezus zmartwychwstał, narodził się Kościół, i wzięli się za Kościół, za Mistyczne Ciało Naszego Pana. A to była zacięta walka i walka wszechczasów przeciwko Kościołowi. I dlatego Kościół został zmuszony [do tego, aby] w katolickich miastach, umieścić ich w gettach, to znaczy, w miejscach, gdzie Żydzi mogli żyć normalnie, odpowiednio [dla siebie], ale byli oczywiście ograniczeni w swoich działaniach, bo prowokowali zamęt we wszystkich państwach, ponieważ nie chcieli poddać się żadnemu chrześcijańskiemu prawu. Oni mają dla siebie swoje prawa i są państwem w państwie, i nikt nie może ich zmusić do przestrzegania praw cywilnych rządów, w których są. To oczywiste, że ta postawa Żydów prowokowała antysemityzm, to jest normalne! To oni są przyczyną tego antysemityzmu. "(abp Lefebvre, Ecône, 27 października, 1983) Cf. Hervé Ryssen, Historia antysemityzmu, widziana przez goja i uporządkowana, Wyd.Baskerville, 2010.

Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji, Jacques Mitterrand, zwierzył się Paris-Inter dnia 2 listopada 1969, że "masoni" to są "humaniści wolnej myśli." Są oni otwarci na wszystkich: "radykałów, socjalistów, anarchistów, komunistów," nawet "katolików, którzy wierzą w Boga", pod warunkiem, że nie zrobią z tego "dogmatu".

"Ostatecznie, widzicie to, dla nas, nic nie jest niezmienne. Od 1738 roku, kolejno wszyscy papieże ekskomunikowali nas, z wyjątkiem dwóch ostatnich, bo teraz ekskomuniki nie mają już żadnego znaczenia. Chociaż ekskomunikowani, zawsze mieliśmy biskupów i księży w naszych lożach." Jacques Mitterand cytowany w Ordre Français, styczeń 1970 r. strona 25.

Papież Leon XIII zauważył, że "otwierając swoje szeregi adeptom przychodzącym do nich z najróżniejszych religii, [masoni] są w stanie potwierdzać wielki błąd obecnych czasów, który polega na zepchnięciu do rangi rzeczy obojętnych troskę o religię oraz dać równe prawa wszelkim formom religijnym. Ale, sama ta zasada wystarczy, aby zniszczyć wszystkie religie, a zwłaszcza religię katolicką, bo będąc jedyną prawdziwą, nie może ona bez narażania się na nagorsze ze zniewag i niesprawiedliwości, [nie może ] tolerować tego, że inne religie są jej równe." Leon XIII, Humanum genus z dnia 20 kwietnia 1884 na temat masońskiej sekty, § 24 ..

Ale Benedykt XVI kontynuował potwierdzanie tego "największego błędu naszych czasów." Dla niego te "dwa narody [żydzi i chrześcijanie] otrzymali to samo Błogosławieństwo i obietnicę wieczności, które pozwalają z ufnością podążać ku braterstwu." Ecclesia in medio oriente, 14 wrzesień 2012. Dok. Kat. nr 2497, 7 października 2012 r., § 22.

W jego odczuciu "Kościół katolicki wierny nauczaniu Soboru Watykańskiego II patrzy z szacunkiem na muzułmanów, którzy czczą Boga." Ecclesia in Medio Oriente, § 23/24. 

W jego odczuciu "wolność religijna jest szczytem wszystkich wolności. To jest święte i niezbywalne prawo. Dobrze wiemy, że prawda poza Bogiem nie istnieje jako „sama w sobie”. Byłaby wówczas bożkiem. Prawda może się rozwijać tylko w inności, która otwiera na Boga, która pozwala poznać swoją odmienność poprzez moich braci w człowieczeństwie i w nich. Dlatego niewłaściwe jest twierdzenie w sposób wykluczający: „posiadam prawdę”. Prawda nie jest czyjąś własnością [...]Prawdę można poznawać i żyć nią tylko w wolności..." Ecclesia in Medio Oriente, § 26-27.

To jest dokładnie to, co mówią masoni: "od początku istnienia masoneria jest wrogiem wszelkiego absolutu, głosi ona, że prawda nigdy nie jest osiągnięta. [...] Nie istnieje uniwersalna prawda, każda prawda jest szczególna, subjektywna i zmienna [fr. évolutive]. Wszystko jest względne." Michel Baroin, były Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu, audycja radiowa w "Radio France ", 4 luty 1979 r. i przedstawiona w tygodniku Courier hebdomadaire - Pierre Debray, 22 lutego 1979 roku.

Franciszek

W swojej uległości w stosunku do judaizmu Franciszek poszedł szybciej niż Jan Paweł II i Benedykt XVI. W dniu jego wyboru znalazł czas na napisanie listu do [tej] społeczności:

" Wyrażam głęboką nadzieję, że przyczynię do do rozwinięcia relacji pomiędzy Żydami i katolikami, utrzymywanymi od Soboru Watykańskiego II, w duchu odnowionej współpracy przełożonej na służbę ku coraz większej harmonii świata, zgodnie z wolą Stworzyciela . 13 marca 2013". Lettera

"To jest dobry początek", powiedział Wielki Rabin Di Segni dla Agencji Reutera. A co do prezesa Światowego Kongresu Żydów, Ronalda Laudera, przekonał się on, "że nowy papież pójdzie tą drogą (otwartą przez Jana Pawła II i Benedykta XVI), że potępi wszelkie formy antysemityzmu w wewnątrz i na zewnątrz Kościoła katolickiego, że będzie występował przeciw duchownym, którzy zaprzeczają lub minimalizują Holocaust, i że wzmocni więzi między Watykanem a Izraelem. "W listopadzie ubiegłego roku, przyszły papież Franciszek zaproszony przez B'nai B'rith, brał udział w zapalaniu menory w Buenos Aires. Internetowa strona syjonistyczna JSSNews przypomniała również, że jako kardynał arcybiskup Bergoglio uczestniczył w talmudycznym kulcie w synagogach, jest wraz z rabinem współautorem książki, do której przedmowę napisał ktoś inny przedstawiony jako jego "profesor " ...Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc.. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc. Etc…

Abp Lefebvre, przenikliwy, mówił na konferencji w Ecône, dnia 21 czerwca 1978 : 

"Głęboko wierzę, że mamy do czynienia z podróbką Kościoła. Nie tylko nie uczą już wiary katolickiej i nie bronią wiary katolickiej, ale uczą czegoś innego. To nie jest już Kościół katolicki. Siedzą na miejscach swoich poprzedników, ale nie idą śladem swoich poprzedników. Nauczają ekumenizmu, który jest sprzeczny z wiarą katolicką. Myślę, że możemy, a nawet musi uwierzyć, że Kościół jest zajęty przez ten anty- Kościół, który dobrze znamy, i który papieże potępiali przez wieki. I im rzeczy stają się jaśniejsze, tym bardziej zauważamy, że program ten został opracowany w lożach masońskich, i że po prostu loża masońska jest w Watykanie. "

Ten sam osąd w 1986r. : 

"Wolność religijna jest masońskim pomysłem ... Deklaracja Praw Człowieka, ekumenizm ... masońskie pojęcia... Sekularyzacja państw ... masoński pomysł! To są masońskie idee! Oni są w końcu na służbie masonerii, i zapewniam was, że naprawdę to się czuje, a jeszcze bardziej w Rzymie. "(Ecône, 27 stycznia 1986 roku.)

A więc wikariusz Chrystusa czy kapelan Rewolucji? "Nie należy bać się stwierdzenia, że obecne władze rzymskie od Jana XXIII i Pawła VI zrobiły z siebie aktywnych współpracowników Międzynarodowej żydowskiej Masonerii i światowego socjalizmu" (abp Lefebvre, Itinéraire Spirituel [podróż duchowa], Prolog)

(ciąg dalszy i koniec w następnym numerze)


Ksiądz O. Rioult