niedziela, 19 maja 2013

Praktyczne rady Maksymiliana Kolbe dla ojca Mroza podane przez ojca Paula KrameraPraktyczne rady Maksymiliana Kolbe dla

 ojca Mroza

podane przez ojca Paula Kramera


Ojciec Wiktor Mróz  O.F.M (29 styczeń 1915 - 28 kwiecień 1992)
(część : Kiedy posłuszeństwo staje się grzechem)

Cytat z oj.  Paula Kramera :
"Ojciec Mróz powiedział mi, że Maksymilian Kolbe ostrzegł go, aby zawsze pozostawał wierny Tradycji. "Diabeł ma Biblię", powiedział Maksymilian Kolbe", ale jest w Piekle. To Tradycja zaprowadzi cię do Nieba ".
Św. Maksymilian ujawnił w 1939 roku Ojcu Mrozowi, ile dni życia pozostało mu jeszcze i od tego czasu Ojciec dokładnie wiedział, którego dnia kwietnia 1992 roku  zostanie wezwany  po swoją wieczną nagrodę. Św. M.  Kolbe przewidział, że  oj. Mróz w przyszłości znajdzie się poza prawem, a to proroctwo wypełniło się, gdy oj. Mróz został wydalony z zakonu franciszkanów i wreszcie "ekskomunikowany" za  odmowę wyrzeczenia się Mszy trydenckiej akceptując  Novus Ordo.  Ojciec Wiktor  nie zapomniał ostrzeżenie otrzymanego od Świętego, aby  nigdy nie porzucał Tradycji i w pełnym spokoju sumienia do końca życia publicznie wykonywał posługę kapłańską jako  duszpasterz Bractwa  Świętego Piusa X, w Kaplicy Różańcowej w Buffalo (stan Nowy York). "


Ojciec Paul Kramer, apostoł Fatimy

Inne słowa oj.  Maksymiliana Kolbe do oj.  Mroza wyszukane  przez Avec l'Immaculée :
W młodości, Ojciec zastanawiał się, czy powinien być kapłanem czy   bratem (miał trudności z łaciną, a nauka podczas wojny była utrudniona) i Maksymiliana Kolbe  powiedział mu: "jeśli chcesz uratować swoją duszę zostań kapłanem ". A w innym momencie: "Będziesz miał ciężkie życie, ale twoje ostatnie lata będą najszczęśliwsze."


Św.Maksymiliana Kolbe

"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za tych, którzy się do Ciebie nie zwracają, a zwłaszcza  za masonów."
(Inwokacja recytowana  codziennie przez członków Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św Maksymiliana Kolbego.)

  "Pod sztandarem Niepokalanej toczyć się będzie wielka bitwa, a my powiesimy jej  banery na fortecy księcia ciemności. A Niepokalana  będzie Królową  całego świata i każdej  duszy. "
Ojciec  Kolbe, list z dnia 30 maja 1931.