czwartek, 15 listopada 2012

A mówi się, że nic się nie zmieniło w FSSPX !A mówi się,  że nic się nie zmieniło w FSSPX !

napisał Michael


ksiądz Sylvain Lamerand i ksiądz Lorans

 

Ksiądz Sylvain Lamerand, FSSPX, napisał w swoim biuletynie Caritas nr. 12 :

’Jak przypomniała Deklaracja Kapituły, która odbyła się tego lata w Econe, musimy zjednoczyć niezbędną czujność wobec dzisiejszych błędów i niezachwiane przywiązanie do następcy Piotra z wiarą w obietnicę daną mu przez Pana.  To ochroni nas  przed pokusą zawsze możliwego zamknięcia się w sobie, lub braku zaufania do dzisiejszego Kościoła z jego radościami i smutkami, nadziejami i rozczarowaniami. Taki ‘’złoty środek’’ pozwoli na prawdziwie apostolskie promieniowanie naszych kaplic etc.’’

Ksiądw Lamerand uważnie przeczytał Deklarację Kapituły i przygotowuje się do ‘’regularyzacji kanonicznej’’ : powołuje się na pokusę braku zaufania do „dzisiejszego Koścoła”. Przygotowuje się do komunii z tradycyjnymi realiami Kościoła (‘’jego radościami , jego nadziejami’’) oraz z postępowymi realiami Kościoła (‘’smutkami i rozczarowaniami ’’).  Najważniejsze jest to, aby być przygotowanym  na ufanie diecezjalnym biskupom, którzy będą kierować Bractwem po podpisaniu umowy. Deklaracja Kapituły przewiduje to warunkiem pożądanym nr. 2 : ‘’Niezależność domów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X od diecezjalnych biskupów’’ nie jest [wg.Deklaracji] obowiązkowa !

Przy tego rodzaju wypowiedzi, wydalenie biskupa i kapłanów FSSPX staje się błogosławieństwem.

Dziękujemy Bogu za powołanie oporu, który może mówić głośno i wyraźnie, i który może prowadzić wiernych po wymagającej drodze świętości i w ten sposób uniknąć ‘’złotego środka’’ tak drogiego księdzu Lamerand.