niedziela, 18 listopada 2012

Biskup Williamsoni deklaracja wielebnego ojca Jahir Britto

Biskup Williamson i deklaracja wielebnego ojca Jahir Britto
+
PAX
napisał Dom Thomas d'Aquin
  Matka Boża z  la Salette
 

Jeden z czterech biskupów konsekrowanych przez abpa Lefebvre wspiranego przez   bpa Antônio de Castro Mayer, został usunięty z Bractwa Świętego Piusa X.

Zelżony przez wszystkich, bp Williamson musi szukać sobie nowego dachu nad głową. Znienawidzony przez soborowy Kościół, znienawidzony przez panów politycznego świata, czy byłby także znienawidzony przez Tradycję? Oczywiście, że nie.  Chociaz bp  Williamson nie jest dobrze postrzegany przez obecnych przywódców Bractwa, jest dobrze widziany i szanowany, by nie powiedzieć czczony, przez wielu wiernych i kapłanów, takich jak ojciec Jahir  Britto, założyciel i przełożony zgromadzenia Familia Beatae Mariae Virginis, które złożyło wyznanie wiary i oporu dla  wspierania bp Williamsona oraz potępienia niesprawiedliwości popełnionych przez bp Fellaya.

Na jakiej zasadzie opiera się  ojciec Jahir wspierając biskupa dawnej  wyspy świętych[wyspy Brytyjskie] ? Opiera się   na słowach i publicznych  działaniach bp Williamsona, który  podczas ostatnich miesięcy  stanął w obronie  Tradycji ? Oczywiście, bp Tissier i bp A. de Galarreta wraz z bp Williamsonem napisali  do bp  Fellaya.  Bp Tissier mówił i nadal mówi przeciwko układowi, lecz  bp Williamson zrobił coś więcej niż jego koledzy. On przyjechał do dalekiej Brazylii, by przynieść nam swoje apostolskie słowo. Poparł odwagę wiernych całego świata swoimi  Komentarzami eleison. Odsłonił to, co działo się  w ukryciu. Prawdą jest, że istnieją różne opinie na jego temat. Niektórzy mówią: "To jest prawdziwy uczeń abpa Lefebvre." Inni mówią: "To jest zły człowiek, rewolucyjonista, nieposłuszny. " Niektórzy uważają, że to niesprawiedliwe, aby go usuwać . Inni twierdzą, że to było  w pełni zasłużone. Ja jednak wiem, że rzadko kto w tych czasach kłamstwa w jakich  żyjemy, bronił wiary tak, jak on jej bronił. „Biskup mówi  to tytuł zbioru  tekstów abpa Lefebvre opublikowany  około 1975 roku. I oto teraz inny biskup mówi i  swoim słowem przywraca Brytyjskim Wyspom ich pierwsze powołanie. Przeczytajcie teksty  wielebnego ojca Jahir, zobaczycie jak  poważna i ciepła jest jego pochwała biskupa Williamsona, do której my, w Santa Cruz, dołączamy się .

Matka Boża z La Salette powiedziała, że "Anglia będzie instrumentem dzięki któremu wszystkie narody świata nawrócą się." Kto wie, czy nie mamy przed oczyma początki  tej przepowiedni?

brat Thomas d’Aquin

 Dom Jahir