niedziela, 16 grudnia 2012

Pomysł na Bożonarodzeniowy prezent - Informacje praktyczne i użyteczne : gdzie bezpiecznie zamówić figurki "błogosławionego" Jana Pawła II, w miarę możliwości francuskiej produkcji i dobrej jakości ?Pomysł na Bożonarodzeniowy prezent

Informacje praktyczne i użyteczne : gdzie bezpiecznie zamówić figurki  "błogosławionego" Jana Pawła II, w miarę możliwości  francuskiej produkcji i dobrej jakości ?
Humor z blogerskim wodzirejem.

Szukasz statuetki  "błogosławionego" Jana Pawła II, aby w salonie, jak w Asyżu,  odprawiać ekumeniczne modlitwy  z sąsiadem - protestantem i  siostrzenicą – buddystką. Uważasz, że okres Bożego Narodzenia sprzyja tego rodzaju inicjatywom, bo najważniejszy jest pokój między wszystkimi ludźmi dobrej woli, a właśnie twój   sąsiad do takich należy.

W dodatku jesteście rodziną uczęszczającą do kaplicy Bractwa św Piusa X. Wiesz, co się liczy : miłość i poziom duchowego spojrzenia,  poziom spojrzenia na  krawędzi . Trzymasz się zasad i uznajesz jedynie Mszę św Piusa V. Zauważasz, że Bractwo Świętego Piusa X ewoluuje. Panuje w nim mniejsze napięcie, unika się ciglego powtarzania  tej samej historii Soboru, który zresztą  biskup Fellay i Benedykt XVI  chcą interpretować "w świetle Tradycji".

I ty teraz pragniesz   umowy z Rzymem, bo  papież Benedykt XVI proponuje nową, wzmocnioną ewangelizację. Zreszta bp Fellay  pierwszy powiedział, że Rzym się zmienił. Do umowy nie doszło dnia 13 czerwca 2012, ale bądź cierpliwy. Czas już na zmiane sposobu myślenia.

Chcesz więc kupić figurkę "błogosławionego" Jana Pawła II, zwłaszcza, że ​​tego blogosławionego wykreował  Benedykta XVI, papież kochający łacinę i Tradycję. Nie chcesz kupować w byle jakim sklepie, lecz dać pieniądze jakiemuś zgromadzeniu,  a  tym samym pomóc klasztorowi. Ideałem byłoby znaleźć „tradi” klasztor,  amatora mszy wszechczasów, który takie statuetki produkuje. Ponieważ biskup Fellay przypominał, że : mając tradycyjną Mszę, nieuchronnie zbliżamy się do Tradycji. Przeciesz to Papież, który  uwolnił łacińską mszę, beatyfikował  Jana Pawła II.

Znalezliśmy to, czego szukasz :

- wspólnotę, która dobrze znała arcybiskupa Lefebvre, wyświęcił jej wielu jej mnichów

- wspólnotę, która umiała porozumieć się z Rzymem zachowując swoją specyfikę: "księża – zakonnicy odprawiają  cichą Mszę każdego dnia,   przeważnie w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego. Wszystkie nabożeństwa (w tym liturgia godzin) są śpiewane w gregoriańskim chorale. "(zródło wikipedia)

- wspólnotę, która ma "nadprzyrodzonego ducha": "od momentu powstania, a wierni własny charyzmat, opactwo regularnie proponuje rekolekcje dla mężczyzn, Ćwiczenia duchowne św Ignacego z Loyoli. Te rekolekcje według   metody Ojca François de Paule Vallet (1883/47), trwają  zazwyczaj  pięć dni. " (zródło wikipedia)

- i wspólnotę wytwarzającą  w ciszy i modlitwie własne statuetki "błogosławionego" Jana Pawła II,  klasztornej, francuskiej produkcji.
Witryna z opactwa St Joseph Clairval oferuje :

- popiersie "błogosławionego" Jana Pawła II za 92€.
- pełnych rozmiarów posąg "błogosławionego" Jana Pawła II (duży rozmiar dla   waszej tradycyjenej kaplicy, świetny na prezent dla twojego księdza) za 2.600€
- wykańczony na  stara kość słoniową "błogosławiony" Jan Paweł II za 2.700€
- "błogosławiony" Jana Pawła II z rodziną za 472€.

Oczywiście, to dosyć kosztowne, ale za to solidne. Są tańsze, lecz tylko św Bernard lub św Józef, i w  mniejszym wyborze. Opactwo znajduje się we Francji, więc koszty przesyłki nie są wygórowane.

No..., przyznajcie , znaleźć pomysł na tak oryginalny prezent na tym blogu..., już ci ślinka do ust napływa !

Miło widzieć, że we francuskiej Tradycji coś się dzieje. Nawet  Nef [niezależna gazeta katolicka] kłania się pani Barjot [Frigide Barjot – Virginie Merle – humorystka, dziennikarka, lewicowa katoliczka „nowej ewangelizacji”]! Kościół ewoluuje – powtarza od dawna biskup Fellay.  Czytając  "między wierszami", widzi się niezwykle   obiecujące znaki, to już nie jest rok 1988. Cóż za przyjemność ! To pewne.