poniedziałek, 3 grudnia 2012

Prawo milczenia w BractwiePrawo milczenia w Bractwie
Bp Williamson, wyjątek z konferencji 8


Książka księdza Calderon, 
publikacja po francusku zakazana przez Mezingen

Nasz drogi Fidelis pracuje nad francuskim tłumaczeniem konferencji bp Williamsona. Skończył już tłumaczenia trzech, które ukażą się w najbliższej przyszłości na blogu [poczym będą też i po polsku]. Na prośbę księży, którzy już chcą wam udostępnić interesujący fragment z konferencji 8, wyprzedzamy nieco jego pracę .

"Pamiętam jak Campos upadł, to było chyba w 2002 roku, napisałem artykuł zatytułowany Campos padł, i przypominam sobie, że bp Fellay zadzwonił do mnie, powiedział : « Oh, nie powinieneś tego tak ująć » . Zmieniłem więc kilka zdań, ale on nie chciał żebym napisał « Campos padł » w 2002. Biskup Tissier napisał świetny esej o teologicznych błędach Benedykta XVI go, zatytułowany Rozum zagrożony wiarą, a nigdy nie wydany przez Bractwo. Wydali go Dominikanie z Avrille, bo bp Fellay nie chciał publikować motywując to tym, że to jest przeciw Benedyktowi XVI. Inne dzieło, księdza Calderon, to jest doskonała synteza, całkowite potępienie Soboru – świetnie argumentowane, bardzo spójne – cała zgnilizna Soboru przestudiowana. Po hiszpańsku. Książka została przetłumaczona na francuski, ale z góry przyszedł rozkaz, że nie może być wydana po francusku przez Bractwo. Tłumaczenie jest całkiem gotowe, jest już tu, może nawet było w trakcie druku, książka jest gotowa do wydania : Czerwone światło, ponieważ nie chcemy, żeby Sobór był potępiony i nie chcemy potępiać Benedykta XVI. Dla Bractwa św Piusa X to jest oszołomiające. To nawet gorzej niż oszołomiające. To samobójstwo. To tak, jak kupić psa do stróżowania i nie pozwolić mu szczekać, wiązać mu pysk każdego wieczoru, żeby nie szczekał. Do czego to podobne ?”

Inna książka o Vaticanum II ojca Calderon’a jest tu :
Dla czytających po hiszpańsku, kliknąć tutaj : Document pdf

Książka po hiszpańsku Prometeo, la religio del hombre , o której mówi bp Williamson będzie wkrótce na internecie w dokumencie pdf.

Można kupić Prometeo w FSSPX w Hiszpanii cf. link na końcu następnego artykułu na blogu Apostolado Eucaristico

Ksiądz Calderon jest jednym z najlepszych teologów FSSPX. Jest od 20 lat profesorem teologii dogmatycznej w seminarium Reja.