piątek, 12 października 2012

Stanowisko si si no no


 

WALKA TRWA


 

Uznaliśmy ten tekst za interesujący ; si si no no  zajmuje jasne stanowisko na stronach włoskiego, bliskiego nam : 


W pełni zgadzamy się z tym odważnym  i klarownym tekstem, chociaż uważamy, że należy również,  zachowując  należny szacunek w stosunku do funkcji,  stawiać personalne oskarżenia,  aby ujawnić sprawców naszych nieszczęść i lepiej chronić się przed nimi. Dodajemy link si si no no do linków przyjaciół.

"W kwestiach dotyczących rzeczywistej ciągłości, a nie tylko ciągłości słownej między Tradycją apostolskią,  a  Soborem Watykańskim II, łącznie z apostolską mszą nazywaną mszą świętego Piusa V i Novus Ordo Pawła VI, papież Benedykt XVI nie odpowiedział.  Zadawala się jedynie,  przy braku  jakichkolwiek dowodów,  powtarzaniem  zapewnień o  ciągłości. "

Poza uznaniem, że tradycyjna msza nie może być zniesiona i że nigdy nie była (Motu proprio, 7. VII., 2007), nie było żadnej znaczącej, pozytywnej zmiany na temat "nowej" doktryny  "kolegialności " (Lumen gentium), "wolności religijnej" (Dignitatis Humanae), "pan-ekumenizmu" (Nostra aetate) i "antropocentryzmu" głównie panteistycznego (Gaudium et spes) . Przeciwnie, obserwujemy coraz częstsze wizyty w  meczetach, zborach, synagogach  i u protestantów, ze spotkaniem  w Asyżu w dniu 27 października 2011 roku jako cel.

Wierni katolicy nie mogą akceptować,  ani przemilczeć  tych "nowości" dotyczących spraw wiary i moralności, nowości, które są sprzeczne ze stałym Magisterium Kościoła, aż do papieża Piusa XII, Pismem Świętym i boską Tradycją. Przeciwnie, wierni katolicy stale zdani są na  " tragiczną konieczność wyboru" (Kardynał Alfredo Ottaviani i Antonio Bacci, Msza Novus Ordo - krótki krytyczny przegląd, Corpus Christi 1969).

Aby uniknąć ryzyka przyszłej, dalekiej  schizmy, nie wolno rozcieńczać wiary w teraźniejszości. Podobnie jak  w celu uniknięcia ewentualnego zachorowania na  raka,  nie wolno, aby zachować zdrowe ciało,  rzucać się z 7-go piętra w nadziei usunięcia  ryzyka choroby w przyszłości. 

Nasza gazeta "si si no no " [tak tak nie nie] jest anty-modernistyczna i ujawnia  odchylenia doktrynalne, moralne i liturgiczne, które opanowały sanktuaria od czasu Soboru Watykańskiego II. Nie możemy akceptować pozornego pokoju  bez [papieskiej] odpowiedzi na pytania pojawiające  się od 1962 roku. Dlatego też, z pomocą Boga, unikając osobistych oskarżeń, będziemy kontynuować walkę  o wiarę  z neo-modernistyczną herezją ".

 

                                                     Si si no no,  15 czerwiec 2012.