poniedziałek, 8 października 2012

WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI


WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI!
 
Mgr Williamson
 
 
 
 Numer CCLXXIII (273) 6 październik 2012

[tłumaczenie zachowuje styl cytatów użytych przez autora]

 

WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI

Mocny  wielką różnorodnością  dobrych  przyjaciół, strzelacych do mnie ze wszystkich stron, nie mogę znieść myśli, że braknie im amunicji i dlatego, oto wspaniały  wybór  kul i kartuszy  jakie udało mi się znaleźć  na polu bitwy. Komplementy pochodzą od  kapłanów, wiernych i sióstr [zakonnych], szczególnie zatroskanych, że w szwedzkiej telewizji, w listopadzie 2008 roku, pewne wydarzenie ze współczesnej historii, zostało zanegowane. (I mimo wszystko, mimo wszystko ) Wesołej rozrywki !

"Biskup Williamson jest hierarchą o  zdecydowanym temperamencie, wielkim prestiżu i autorytecie, który nie mógł znieść nie być pierwszym w FSSPX, który chciał przejsć do historii i  który w 68 roku życia, zrozumiawszy, że  nigdy nie będzie następcą biskupa Fellaya, postanowił  zdetonować "bombę" rewizjonizmu w celu zwrócenia na siebie uwagi i w ten sposób,  ryzykując  stworzenie "schizmy" w FSSPX, zdobyć pierwsze miejsce, aby uzyskać wpływy i zrobić szkołę. "

"Zdecydował się zachować się jak prowokator, aby  wykoleić rozmowy między Bractwem a Rzymem, bo był wrogo nastawiony do tych rozmów, a jego drugorzędna rola w FSSPX nie pozwoliła mu, bez tego skandalu, zapobiec temu dialogowi  i porozumieniu, które mogło z niego  wyniknąć. "

  "To  prowokator, bo jest zinfiltrowany, były anglikanin, który w zasadzie zawsze pozostawał wrogo nastawiony do Kościoła katolickiego, a który chciał wykoleić porozumienia między Rzymem i FSSPX, ponieważ umowy te były zbyt korzystne dla FSSPX, to znaczy dla katolicyzmu. "

"To jest wizjoner, nadprzyrodzony,  ma obsesję spisków  i żydowskiego niebezpieczeństwa, który widzi  Apokalipsę  na jutro. On nie jest poważny, a zresztą rewizjonizm jest niepoważny. "

  "On ma naturalne cechy, które czynią z niego światowego człowieka i jest  ambitny,  był przyzwyczajony, że wszyscy okazywali mu wiele szacunku,  miał ogromny wpływ na wielu ludzi, uznawano go za "bóga", kiedy jeszcze podróżował. Ale, że z powodu swoich osobistych  cech, jest dumny i zazdrosny o biskupa Fellay, to dlatego postanowił, z zazdrości i żalu,  zadziałać  w szwedzkiej telewizji jako wolny strzelec. "

"W zasadzie, dobrze przed szwedzką sprawą,  był  zbyt polityczny i niezależny od reszty FSSPX, którego ducha nie podzielał  w pełni.  W 2004 roku publicznie zaatakował hierarchie Bractwa, oskarżając ją o   jansenizującego ducha i nadmierną nadprzyrodzoność. W rzeczywistości nie robił nic innego jak osobiste rozliczenia, jak to się dzieje między ludźmi  kościoła ".

"To  oryginał nie mający żadnego poczucia odpowiedzialności, który publicznie oddawał się swoim  hobby, nie zauważając, że ogromnie szkodził  Tradycji ; w ​​rzeczywistości był manipulowany przez faszystów i neopogan, a przynajmniej został przez nich pozyskany. Nie żywił, robiąc to, w żadnym wypadku,  osobistych intencji  zdobycia władzy, ale to człowiek  nieprzewidywalny i nie można mu ufać. "

 W tym wszystkim mówi się o mnie ! Ach, uwielbiam być w centrum uwagi!

  Kyrie eleison.