sobota, 13 października 2012

Ultimatum biskupa Fellay dla biskupa Williamson ?


Ultimatum de biskupa  Fellay dla biskupa
 Williamson ?

Gentiloup precyzuje we wpisie, do którego link podajemy niżej, że termin ultimatum upływa jutro, 14go października…Módlmy się w intencji biskupa Willimsona, aby nadal odważnie i jasno głosił prawdę, bez względu na  trudności.

 

Oto ważna informacja jaką podaje nam Gentiloup, administrator forum  Un évêque s'est levé :

"Nowe uderzenie biskupa Fellaya w biskupa Williamsona   

Nowa inicjatywa bp Felleya powzięta przeciw bp Williamsonowi, grozi rozpadem FSSPX.

Sprawa dotyczy poufnego i wybuchowego listu bp Fellaya zaadresowanego do bp Williamsona.

List ten został także poufnie przesłany do przełożonych dystryktu.

W tym długim, bardzo moralizatorskim, liście przełożony FSSPX ogłosił, że uznaje jego wykluczenie z Kapituły Generalnej Ecône. [Ale w Ecône był on wyłączony z udziału w Kapitule, a nie z FSSPX?? Red.]. Jednak, jak precyzuje, może  zmienić tę decyzję, jeśli bp Williamson zamknie wreszcie  swoją stronkę internetową, przestanie się wypowiadać, nic już nie będzie robił i wyśle okolicznościowy  list z przeprosinami za to, że swoją postawą krytykującą decyzje Kapituły, spowodował zamieszanie wśród kapłanów i wiernych Bractwa.

Nigdzie w tym długim   liście,  bp Fellay nie zastanawia się nad własną odpowiedzialnością za kryzys, który w dalszym ciągu wstrząsa Bractwem, ani nie zadaje sobie pytania czy takie ultimatum nie zaostrzy podziału wewnątrz Bractwa, właśnie teraz kiedy,  zamieszanie powoli wygasa.

List wymaga  od bp Williamsona odpowiedzi w ciągu 10 dni « pracujących » (użyto takiego terminu), pod groźbą wyrzucenia z FSSPX.

List jest autentyczny, o jego treści poinformowało mnie zródło nie mogące już być bardziej wiarygodne!

GL"

Dalej Gentiloup odpowiada jednemu z członków forum o pseudo Cadoudal :

"Tak, drogi Cadoudal, list jest jak najbardziej autentyczny . Gdybym nie była ABSOLUTNIE pewna, że tak jest, nie mówiłabym o tym. Zapoznałam się, od poczatku do końca, z jego treścią. "