wtorek, 9 października 2012

Nowa wielka niesprawiedliwość biskupa Fellay’a

 
Nowa wielka niesprawiedliwość
  biskupa Fellay’a
InDominoSperavi

Moderatorom angielskiego forum Ignis Ardens, Gregorio Sarto i Clare, zagrożono  odmową  komunii. Zdecydowali się wycofać. Ale walka będzie trwać.
   avatar wybrany przez Gregorio Sarto

  W dniu 6 października 2012 r., w godz 20.49, sam Gregorio Sarto,  ogłosił wszystkim nowa decyzje  Menzingen, która wywołała wśród użytkowników forum  przerażenie i zdumienie :
Aby przeczytać cały tekst Gregorio Sarto w języku angielskim, kliknij na ten link:

 " Drodzy wszyscy,
Przykro mi, że do tego doszło, ale teraz właśnie tak się sprawy mają : pozostawiam moje stanowisko gorliwego moderatora na Ignis ardens i chcę, żeby jak najliczniejsi  z was,  wiedzieli dlaczego (...)

Z tego co rozumiałem, biskup Fellay  "zasugerował"  naszemu przełożonemu dystryktu  [Gregorio mówi  o father Morgan’ie], że każdemu, kto ośmieli się krytykować słowa i działania biskupa Fellay’a na internetowych forach publicznych  jak np. Ignis ardens  (wyszczególnione z nazwy ) i blogach, kapłani FSSPX mają obowiązek odmówić  Komunii świętej. Oznajmił, że każda osoba, która jest właścicielem lub moderatorem na forum’ach  gdzie takie krytyki mają miejsce, powinna być pozbawiona  Komunii Świętej, a każda osoba zatrudniona przez FSSPX, która do tej kategorii  należy, musi  być zwolniona. (...)
I choć byłbym szczęśliwy przeciwstawić  się niesprawiedliwemu  rozkazowi biskupa, któremu nigdy nie przysięgałem  posłuszeństwa, i choć ani chwili nie wierzę, że nasi wspaniali  księża wzięliby  udział w takiej niesprawiedliwości, to jednak przez miłość do księdza Morgana i innch kapłanów, nie będę na siłę opierał się tej decyzji i dlatego rezygnuję z funkcji moderatora."
 

Patricius, administrator  forum, zdecydował się na opór bez względu na skutki. Pisze o tym na 4 stronie podanego wyżej linku :
   Patricius wybrał ten wizerunek abpa Lefebvre jako avatar

" Dziekuję za wasze modlitwy w mojej  i forum intencji. Bądzcie pewni, wszyscy jesteście w moich modlitwach.  
Teraz omówmy  przyszłość  forum Ignis ardens.
W 2006 roku, zdecydowałem  się na forum przede wszystkim dla katolików angielskich, którzy wspierali Bractwo Piusa X. [Patricius następnie wyjaśnił, że nie było wtedy tradycyjnego forum i to było pierwsze forum tradycyjne angielskie ]
Ignis ardens rosła, aż do dzisiejszej formy znosząc sztormy i zastraszania. Mieliśmy  nasze okresy  wzlotów,  upadków i zagrożeń, zastraszeń ze strony Menzingen od  ich  prawnika i  gróźb za pośrednictwem innych środków.
Ta nowa groźba Menzingen jest ni mniej, ni więcej haniebna i to jest o jedną groźbę za wiele. Przezwyciężyliśmy  wszystkie zagrożenia w przeszłości i przezwyciężymi   także i tą. Moderatorzy pójdą i przyjdą, przełożeni generalni też,  ale Ignis ardens przetrwa. Bractwo podzieli się może oficjalnie, ale Ignis ardens nadal tu będzie. Może my otrzymamy  fałszywe ekskomuniki, ale Ignis ardens przeżyje.
Ekscelencjo  Fellay, jeśli Ekscelencja sądzi chociaż  przez jednę sekundę, że zamknę Ignis ardens, to jest w  absolutnym błędzie! Dlaczego Ekscelencja nie nie skupia się na swoim własnym domu, w którym należy zrobić  porządek, zanim próbuje sprzatać nasz? "

Nasz komentarz :
 
Chylimy czoła przed odwagą i rozwagą wszystkich, których ta sprawa dotyczy. Biorąc pod uwagę, że można na Ignis ardens ustanowić anonimowych moderatorów, naszym zdaniem niepotrzebne byłoby gdyby Gregorio Sarto i Klara nadal się narażali. Nie upierając się, postąpili właściwie.  Natomiast  Patricius, jako administrator forum, jeśli nadal chce mówić prawdę, nie miał innego wyboru. Podjął odważną i odpowiedzialną decyzję w stosunku do swoich obowiazków. Nie ulega wątpliwości,  że  otrzyma specjalne  łaski za swój akt odwagi.


Forma ostrożności  wybrana przez Ignis ardens  jest też i naszą, jako laików pozbawionych innych  skutecznych środków działania. Jeśli można  uniknąć prześladowań za pomocą anonimowości, unikajmy ich, o ile w niczym to nie przeszkadza głoszeniu prawdy,  nie szkodzi  chwale Bożej i zbawieniu dusz. W naszym przypadku nie zrobilibyśmy  więcej dobrego ujawniając naszą tożsamość. Natomiast, jeśli pewnego dnia nasza tożsamość zostałaby ujawniona i musielibyśmy wybrać między osobistym  spokojem, a głoszeniem prawdy, wybierzemy, z łaską Boga, głoszenie prawdy.

Ta nowa niesprawiedliwość Menzingen jest dowodem , a contrario, ze jesteśmy na dobrej drodze. Jeśli jesteśmy na dobrej drodze, Bóg jest z nami. Czego możemy się obawiać mając takiego  Obrońce?

"I choćbym musiał zstąpić w otchłań  bez światła, nie zlęknę się niczego, bo Ty jesteś przy mnie." Ps 23,v.4

 "Oddajcie Mu swoje troski, bo On sam zaopiekuje się wami." (1 Pierre 5 v.7)