sobota, 23 lutego 2013

A więc to są wspólnicy !


A więc to są wspólnicy !
Artykuł zatytułowany "Uważają nas za durni !" pokazał, że w negocjacjach Rzym – FSSPX, data 22 lutego i ultimatum podane przez prasę są niczym innym, jak wymysłem dziennikarzy. Osoby podające te informacje [o dacie] są godne zaufania. Stwierdzamy więc, że o. Lombardi bierze nas za idiotów.

Ale oto bp Fellay właśnie podał oficjalny komunikat, który akredytuje i powtarza bez mrugnięcia okiem tezę o. Lombardiego :
«Komunikat Generalnego Domu FSSPX


Watykan: A propos pogłosek krążących w prasie


W czwartek 21 lutego 2013 r., podczas konferencji prasowej ks. Fryderyk Lombardi, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej powiedział na temat Bractwa, że ogłoszony w prasie termin 22 lutego (w jakim bp Bernard Fellay, przełożony generalny FSSPX, miałby udzielić „ostatecznej” odpowiedzi na list Kongregacji Nauki Wiary) był tylko hipotezą.…» La Porte latine


Kłamliwe stwierdzenie Watykanu, Bractwo powtórzyło w swoim imieniu, ale nie jako zwykłą wiadomość (co już jest dwuznaczne) lecz jako oficjalny komunikat Generalnego Domu Bractwa. Ponadto biskup Fellay i ks. Lorans pogorszyli swoją sytuację nadając [komunikatowi] ich własny tytuł:

"Watykan : A propos połosek krążących w prasie."


To nie Watykan nadał ten tytuł, ale sam bp Fellay. Oto tytuł Watykanu : Nouveau point de presse. [od tł. : Nowe stanowisko prasy (?)].

 

Więc to Menzingen stwierdziło, że to są "pogłoski", a nie Watykan. Czy zauważyliście jak oni w Menzingen kochają słowo "pogłoska"?

Menzingen mówi, że to ultimatum, to była tylko pogłoska. Biskup Fellay, ks. Lorans i o. Lombardi zgodni są ze sobą, aby z Como de Prévigny i Austremoine’a zrobić fabulatorów. W rzeczywistości, to oni podali tę datę i ultimatum z pewnych źródeł. Biskup Fellay zgadza się na tę sugestię i inie komentując powtarza to kłamstwo, jak gdyby nigdy nic nie było. Dodaje jeszcz sam z siebie tytuł, mówiąc, że to plotki! Uważamy, że to jest opatrznościowa gafa, która jaśniej pokazuje ludzką dwulicowość ... Idealnie byłoby gdyby źródła, których Austremoine nie może ujawnić, same otwarcie poświadczyły to kłamstwo, albo przynajmniej anonimowo opublikowały w internecie list od biskupów Müllera i Di Noia, zawierający ultimatum.

Według Avec l'Immaculée oficjalny komunikat wyraźnie wskazuje, że :

- Bp Fellay i Watykan stali się wspólnikami, specjalistami od zaciemniania. Kto z kim przestaje, takim się staje…

- Naśladując Watykan, bp Fellay nie waha się uważać Austremoine’a i Côme de Prévigny za durni, blogerów za byle co goniących za fałszywą snsacją, ostatecznie za kretynów. Na pewno będą zachwyceni …

Jedno kłamstwo więcej dorzucone do listy, ale to jest kłamstwo znaczące, bo zharmonizowane z Watykanem i wskazuje na niepokojący współudział obu [bp Fellaya + Watykan] , zrozumienie, a może nawet, kto wie, braterstwo ?