środa, 13 lutego 2013

LIST JEDNEGO Z WIERNYCH FSSPX WYSŁANY do KSIĘDZA LORANS’ALIST JEDNEGO Z WIERNYCH FSSPX
WYSŁANY do KSIĘDZA  LORANS’A 
 
 

Odważny wierny Bractwa napisał do księdza Lorans’a list, w którym rezygnuje z prenumeraty Nouvelles de chrétienté [Wiadomości Chrześcijaństwa]. Oto kilka wyjątków z tego listu. Avec l'Immaculée [ i Z Niepokalaną] wolą zachować anonimowość jego autora.   
 
DICI – PRESSE
33 rue Galande.
75005 Paris...   
 

dotyczy: koniec prenumeraty      
                                                                    

                                                                 dnia 21 grudnia 2012Szanowny Księże,Z żalem rezygnuję z prenumerowania pisma Nouvelles de Chrétienté.

Pamiętam lata, kiedy jako konserwatywny zwolennik soboru, po przeczytaniu ‘’Listu do zakłopotanych katolików’’ arcybiskupa Lefebvre'a i ‘’Kościół okupowany’’ autorstwa J. Ploncard z Assac wspomagałem jeszcze księdza au lard [ pseudonim ks. Aularda, słowo ‘lard’ oznacza boczek], AED [L'Aide à l'Eglise en Détresse - Pomoc Kościołowi w Potrzebie], Dzieła Papieskie, aż dowiedziałem się, że połowa pozyskanych rocznych środków służyła publikowaniu Biblii ... prawosławnej dla krajów na Wschodzie! Wymagania Umowy Balaman ...

Od tego czasu wszystkie nasze oszczędności przeznaczaliśmy na wspomaganie parafii, szkół, dary dla FSSPX i zaprayjaźnionych kongregacji. (…)

Pamiętam wasze pierwsze, pocieszające mnie numery, zawierające Wiadomości Tradycji w świecie, walkę "przeciwko duchowi ciemności" dostarczane przez wszelkie skromne parafie ze wszystkich kontynentów.

Niestety, w ostatnich latach nic o tym wszystkim. DICI-Presse i jego witryna stała się wizytówką "Rzymu" i kościołów w Szwajcarii lub USA, a wszystko to osłodzone wydarzeniami z soborowego Rzymu z "religijnie poprawnymi" komentarzami władz Menzingen, które choć nam mówią, że "to wszystko nie jest dobre", zaznaczają, że to jest nasz Kościół!

Po kilku numerach poświęconych wyłącznie bp Fellay’owi, bp Galaretta odpowiedzialny jest za posklejanie rozsianych kawałków z nową hermeneutyką dwuznaczności przywódców Bractwa o naszej przynależności do Kościoła ...

Płaczecie nad soborowym kościołem tak, jak gdyby ten kościół był katolicki i prześladowany, a przecież to on jest prześladowcą Kościoła naszego Credo! Kiedy mówicie, że Kościół to jest ukrzyżowane ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa, o którym Kościele mówicie ? O naszym, czy o ich? O kościele Ariusza, czy o kościele św. Atanatazego? O kościele rzymskokatolickim, czy o tym Lutra? (...)

Nie mogę już słuchać waszych jęków na temat soborowego Kościoła i jego papieża, tylko dlatego, że on jest papieżem. Jakiego w końcu papież chcecie? Papieża katolika? Nie, wy tolerujecie byle jakiego papieża pod warunkiem, że wam mówi, że jesteście katolikami ! (...) Dlatego też cel waszej prasy i waszych różańców nie jest już moim celem: [jest nim] po prostu katolicki papież. Ja nie chcę "byle jakiego" papieża tylko po to, aby powiedział nam, że jesteśmy katolikami (...) Modlę się za jego nawrócenie, a nie za jego fałszywą władzę nade mną (...) Stale w przypadku konieczności, osobiście deklaruję pomoc tym wszystkim, których prześladujecie używając waszej władzy, aby zmusić ich do milczenia : na przykład witrynie antimodernisme.info (...)

Uważam z całą pewnością, że porozumienie z soborowym Rzymem (...) najgorsze ze wszystkiego [ w tym byłoby] udzielenie gwarancji autentycznych katolików papieżowi, kościołowi, biskupom, katechizmom, obrzędom i sakramentom antykatolickiej religii !

(...) Dlatego teraz moje datki pójdą do kapłanów i zgromadzeń publicznie anty-przyłączeniowych. Następnie, w przypadku układu z "soborowym Rzymem", będę zmuszony do zmiany parafii, a moje wsparcie finansowe podąży za mną.

(...) Składam Księdzu moje najlepsze życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, (...)