wtorek, 9 kwietnia 2013

I – CO MYŚLAŁ ABP LEFEBVRE NA TEMAT INDULTOWEJ MSZY
I – CO MYŚLAŁ ABP LEFEBVRE NA TEMAT INDULTOWEJ MSZYNadal aktualne. Avec l'Immaculée wytłuścił istotne fragmenty, które mogą rzucać światło na obecną sytuację. Biskup Fellay, dążąc do podpisania z układu z Rzymem, chce zrobić to, co abp Lefebvre odrzucał. Co do poruszonego przez abp Lefebvre problemu a propos paraliżowania wypowiedzi po ewentualnym zawarciu układu z Rzymem, niech nie stawia się nam sprzeciwu w postaci pierwszego warunku określonego przez Kapitułę Generalną, 14 lipca 2012, warunku, który wymaga możliwości krytykowania twórców błędu. Ten pierwszy warunek nie będzie przestrzegany po ewentualnym podpisaniu, ponieważ nie przestrzega się go już teraz. Według naszej wiedzy biskup Fellay ani razu do tej pory nie skrytykował [papieża] Franciszka. W każdym razie, nic takiego nie pojawiło się na oficjalnych stronach Bractwa. A jednak, od samego początku tego pontyfikatu nie brakowało skandali..

Zauważamy także, że od czasu opublikowania Deklaracji doktrynalnej z dnia 15 kwietnia 2012 r. błąd leży w Bractwie. A oprócz osób z Ruchu oporu, nikt nie skarcił biskupa Fellay za błąd. Wciąż czekamy na kazania księży Cacqueraya, Morgana itd. Już od teraz nastąpił paraliż wypowiedzi w Bractwie, chociaż nic jeszcze nie zostało podpisane.

Św Michał w Brennie, 18 marca 1989 r.

Drogi Księże Couture, 


Natychmiast opowiadam na dobry list Księdza otrzymany wczoraj w St Michel, aby powiedzieć Księdzu, co myślę o tych kapłanach, którzy otrzymują "celebretkę" od Komisji Rzymskiej, której zadaniem jest dzielenie i zniszczenie nas. 

Oczywiste jest, że oddając się w ręce obecnych władz soborowych, uznają oni pośrednio Sobór i Reformy z niego wynikające, nawet jeśli otrzymują przywileje mające charakter wyjątkowy i tymczasowy. 

W zamian za tę akceptacje ich słowo jest sparaliżowane. Biskupi pilnują ich ! ... 

Wielka szkoda, że ​​ci kapłani nie są świadomi tej rzeczywistości. Ale my nie możemy oszukiwać wiernych. 

To samo dotyczy te "tradycyjne Msze"! organizowane przez diecezje. One są odprawiane pomiedzy dzoma soborowymi mszami. Kapłan odprawia zarówno nową, jak i starą. Jak i przez kogo jest rozprowadzana jest Komunia Święta? Jakie jest kazanie? Itp.. 

Te Msze są “pułapkami dla idiotów” wciągającymi wiernych w kompromis ! 

Wielu już odeszło. 

To, co powinni zmienić, to jest liberalna i modernistyczna doktryna. 

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i modlić się. Czas Boga nadejdzie. 

Niech Bóg da wam świętą Wielkanoc. 

Z poważaniem w Chrystusie i Maryi. 

+ Marcel Lefebvre