sobota, 9 marca 2013

Budować na opoce - O komunikacie księdza R. de Cacqueray sankcjonującym 3 księżyBudować na opoce

Michael


O komunikacie  księdza R. de Cacqueray sankcjonującym 3 księży

W tym artykule  Michael apeluje do księdza R. de  Cacqueray, aby wraz z bp Tissier de Mallerais zamiast karać naszych trzech dobrych kapłanów, ratował Bractwo. InDominoSperavi, mniej optymistyczny nie wierząc w gwałtowny ruch  ks. R. de Cacqueray publikuje  powyżej tekstu Michaela artykułu  brzmiący nieco  inaczej. InDominoSperavi pragnie jednak wyjaśnić, że jeśli ks. R. de  Cacqueray postąpiłby zgodnie z apelem   Michaela, Avec l'Immaculée   popierze go w pełni i zaprzestanie krytyki. Chcielibyśmy, aby nadzieja  Michaela nie jest daremna.

« Każdy więc, kto słucha tych słów moich   i wypełnia je, będzie przyrównany człowiekowi mądremu, który  zbudował dom swój na opoce. I spadł deszcz, i przyszły rzeki i wiały  wichry i uderzyły na ów dom, a nie upadł, bo był na opoce ugruntowany. » (Mt 7, 24-25)

Od ostatniej Kapituły Generalnej z 2012 r., FSSPX jest zbudowane na piasku. Sześć warunków  są śmieszne, patrz: nasz artykuł o kwadraturze koła i  nasz skecz o super biskupie. Deklaracja Kapituły Generalnej jest niejednoznaczna, patrz : nasz artykuł w zakładce.

Konferencja bp Fellaya  w Nantes [dnia 1 marca 2013] zasługuje na analizę. Zakładając, że  jest dobra, na ile można jej zaufać znając kłamstwa i zmiany stanowiska Przełożonego Generalnego. Patrz: nasz artykuł A więc to  są wspólnicy ! Analiza ks. R. de  Cacqueray (List do przyjaciół i dobroczyńców  z 3go marca) jest solidna doktrynalnie, ale  czy można to samo powiedzieć o innych przełożonych Dystryktu?

Nie można utrzymywać, że  stanowisko FSSPX się nie niezmieniło. Ksiądz, który wie, że tak jest  tak, a nie, jest nie,  nie może  śledzić cały rok tajnych   decyzji  bp Fellaya, zastanawiając się, czy następnego ranka  obudzi się w Prałaturze personalnej. To nie jest  do zniesienia ani psychicznie, ani pod względem zasad.
W rezultacie w kolejnych miesiącach będziemy świadkami stopniowego rozpadu FSSPX: dobry  element  opuści go, lub zostanie wydalony, liberałowie-przyłączeniowcy,  pod  pastorałem Menzingen będą pilotować operację w perspektywie nowych negocjacji z "następnym papieżem", jak to przewidział to bp Fellay w wywiadzie z Piotrem de Bellerivem dnia15 lutego 2013: "Przez chwilę myślałem, że ogłaszając swoją rezygnację, Benedykt XVI może zrobić ostatni gest wobec nas jako papież . Jednak trudno mi wyobrazić sobie, jakby  to było możliwe. Prawdopodobnie trzeba będzie poczekać na  następnego papieża. "

Jedynym rozwiązaniem jest zwołanie nowej kapituły  z powróceniem do opoki [od tł.: opoka w sensie skała] z 2006: nie będzie układu praktycznego bez NAWRÓCENIA  się Rzymu, to znaczy CAŁKOWITY POWRÓT  Rzymu oraz Papieża do  Tradycja. Aby to zrobić, konieczna jest nagła reakcja ks. R. de Cacqueraya i bp Tissier de Mallerais. Razem mogą stworzyć  dynamikę. A jeśli nie uda im się uratować  Bractwa, niech  założą   nowe FSSPX. Oczekiwanie na rok 2017 jest  najgorszym rozwiązaniem, bo to oznacza  rozproszenie sił,  zezwolenie na  rozpad  i sytuację podążania w kierunku liberalnego rozkładu FSSPX i  żmudną odbudowę nowej, równoległej  struktury.

Trzeba podjąć się swoich obowiązków. Potem będzie za późno.