piątek, 8 marca 2013

Nowenna w intencji naszych trzech księży i pozostałych 34 księży z la SapinièreNowenna w intencji naszych trzech księży i pozostałych 34 księży z  la Sapinière

Dzień 1

Ksiądz Olivier Rioult  Ksiądz Nicolas Pinaud

     NB : Brak nam fotografii księdza Matthieu Salenave, ale nie zapominamy o nim.

Teksty nowenny oparte są na liturgii dnia.

Piątek 3-ci tydzień Wielkiego Postu :

"Ja spożywam pokarm, którego nie znacie " (...) Moim pokarmem jest wypełniać wolę mojego Ojca ".

Święta Trójco, chylimy się do Twych nóg, aby wyprosić łaski dobrego wyboru dla kapłanów z la Sapinière, zwłaszcza dla trzech kapłanów, którzy będą sądzeni. Prosimy Cię napełń ich wielką  pokorą,  aby nigdy nie byli zaślepieni i mogli  być zalani Twoim światłem. Prosimy Cię, otocz ich miłością, aby  pobudzała ich ona  do żarliwej  walki,   zachowując ich od pułapek gorzkiej  gorliwości. Prosimy Cię,  unieś ich w  nadzieji,  aby  oczyma zwróconymi ku Tobie, całe ich cierpienie stało się  lekkim, i aby zniechęcenie i zdrady nie zmogły ich. Ojcze, w imię Pana Naszego Jezusa Chrystusa, prosimy Cię o następujące łaski: nakarm ich pożywieniem tajemnych cnót  wypełniania Twojej woli. Niech to pożywienie da im nadprzyrodzoną moc i  pokonanie wszelkich przeszkód. Amen.

Księże Lapraz, w imię cierpień jakie znosiłeś za Bractwo w łączności z Jezusem, módl się za nimi.

Niepokalane Serce Maryi, w imię Twych cierpień u stóp Krzyża, módl się za Twoich  kapłanów do Jezusa i wyproś dla nich wszelkie możliwe  łaski.

Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy tych kapłanów.