niedziela, 10 marca 2013

Klasztor Karmelitanek odłącza się od Menzingen i Nowenna w intencji naszych prześladowanych księży, dzień n°3Niemiecki Karmel Świętego Józefa odłącza się od Menzingen
 

 

Rusza się na terenie Niemiec! Według doniesień naszych angielskich przyjaciół wydaje się, iż niemieckie karmelitanki znajdą się w niepewnej sytuacji. Niemcy, którzy czytają Avec l'Immaculée mogą nawiązać z nimi kontak w celu ofiarowania im pomocy. Ich dane kontaktowe są u dołu  artykułu.

Źródło : Tłumaczenie  Ethelred, de Cathinfo

Tradycyjny kontemplacyjny Karmel Świętego Józefa  z sześcioma karmelitankami  w niemieckiej miejscowości Brilon Wald  przewiduje zerwanie  więzi z neo-FSSPX. Podany powód (i podajemy jedynie najważnieszy): zdrada wiary Przełożonych Bractwa.

Gdy niedawno bp Galarreta  chciał odwiedzić Karmel - poniważ ma na oku klasztory powiązane z FSSPX - karmelitanki odmówiły, bo, jak mówią, nie jest on już teraz przyjacielem Wiary. Więc oczywiście, ks. Schmidberger, Przełożony  Dystryktu Bractwa w Niemczech chciał odwiedzić Karmel, ale i jemu z tego samego powodu,  zakonnice odmówiły przyjęcia.

Karmelitanki  już ponoć wcześniej   zerwały swój związek  z neo-FSSPX, ale ks. Schmidberger prosił i nękał siostry o pozostawienie sobie czasu do namysłu  do Wielkanocy. Karmelitanki doniosą więc Neo-FSSPX o swojej ostatecznej decyzji [w krótce].

Kilka informacji :

Gdy abp Lefebvre rozpoczął organizowanie Bractwa, jego rodzona siostra, Siostra Marie-Christiane, założyła w Belgii  Karmel przyłączony do  Bractwa. Następnie, w dniu 1 lutego 1984 r, została założona niezależna filia Karmelu  w Niemczech, Karmel Świętego Józefa  w Brilon Wald.

Jeden z kapłanów FSSPX stale zamieszkuje w Karmelu, aby udzielać  sakramentów, głosić rekolekcje dla karmelitów, odprawiać   Msze św. każdego dnia (w tym również dla katolików z tego regionu, w rzeczywistości jest to również centrum mszy). Od roku lub dwóch, pełnił tę posługę Bawarczyk, ks. Zaby, (...) ksiądz Zaby jest przeciwny przyłączeniu  do nowego Rzymu i z pewnością  odegrał ważną rolę w uświadomieniu  Karmelitów. Według naszych informacji, jeśli Karmel oddzieli sie od  Neo-FSSPX ks. Zaby również odejdzie z Bractwa i zostanie w klasztorze z karmelitankami.

Karmel Świętego Józefa  składała się z siedmiu sióstr karmelitanek, ale z powodu konfrontacji z  ks. Schmidbergerem, zakonnica której brat jest księdzem w neo-FSSPX odeszła z Karmelu  i dołączyła do stronnictwa przyłączeniowców. Ponadto, niestety, Karmel-matka w Belgii pozostaje przy zdrajcach z Menzingen i zamierza odciąć  więzi z własną filią - Karmelem w Niemczech.

Niektórzy czytelnicy mogą teraz pomyśleć : "Cóż to jest - sześć sióstr, i to ma być wielka nowina?" Lecz jeśli zdajecie sobie sprawę ze  znaczenia kontemplacyjnego Karmelu, to zdajecie sobie również sprawę z prawdziwego wymiaru tej informacji  (to znaczy, że mamy nadzieję, że Karmel dołączy do Ruchu opór). Pytano abp Lefebvre’a, dlaczego jego  duchowe przedsięwzięcie było takim sukcesem, a on odpowiedział: bo pięć karmelitów nieprzerwanie  modli się za nami  (miał na myśli francuski Karmel). Dlatego kapłani niemieckiego Ruchu oporu , w i poza  neo-FSSPX,  są bardzo zadowoleni z tej nowiny. Ks. Schmidberger również rozumie znaczenie posiadania takiego Karmelu i  dlatego zaciekle zaciekle powraca teraz do sprawy  potencjalnego rozłamu.

Prosimy was o pomoc w modlitwie za Karmelitanki św Józefa, za  odwagę matki przełożonej (z roku 1958), i za ich odważnego ks. Zaby. Odmawiajmy różaniec za   Karmelitanki i za ich niezłomność (...)

Świety Józefie, módl się za nami !

Ostatnie wiadomości:

Zródło : The recusant


Tradycyjny Karmel Świętego Józefa  w  Brilon Wald, Niemcy, został założony 30 lat temu, jako zależna filia domu Karmelu  Najświętszego Serca w Quievrain,  Belgia. Jakiś czas temu Karmel jasno dał do zrozumienia ks. Schmidbergerowi, że jest całkowicie przeciwny jakiemukolwiek porozumieniu z modernistycznym Rzymem. Obecnie Karmel  oficjalnie odzielił się od   niemieckiego dystryktu  FSSPX. Działania  niemieckiego dystryktu nie były ani ofiarne, ani miłosierne. (...) Teraz niemiecki dystrykt stara się  odebrać kapelana. Prosimy,  obejmijcie siostry Karmelitanki waszymi  modlitwami.

Karmel St. Josef
Str Korbacher 89
59929 Brilon Wald
Niemcy 
Tel. 0049 2961 - 6445
Nowenna w intencji naszych prześladowanych  księży, dzień n°3
 
"Jerozolima jest zbudowany jako miasto, którego wszystkie części są zjednoczone". O, Trójco Święta, prosimy Ciebie zjednocz duchowo członków naszej małej grupu Ruchu oporu, abyśmy mogli pomóc sobie nawzajem, poprzez  komunię świętych. Daj nam moc skutecznego  wsparcia naszych kapłanów  modlitwą.
"Wszystko, co Bóg chciał, uczynił w niebie i na ziemi." O mój Boże, prosimy Ciebie o łaskę, aby te słowa napełniły Twoich kapłanów  radością podczas ich ciężkich doświadczeń. Niezależnie od przeszkód, a nawet pozornej porażki: wola Pana spełni się nieodparcie, jak zechce, kiedy zechce, nie mamy pewności. ‘’Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje’’. Oto Twoja wola, o mój Boże. I to Twoje  pragnienie,  jest przyczyną naszej radości.