czwartek, 14 marca 2013

Nowenna w intencji naszych prześladowanych księży, dzień n°7Nowenna w intencji naszych prześladowanych  księży, dzień n°7Pomyśl o Twym przymierzu, o Panie, nie zapominaj nigdy   Twych ubogich. Powstań, Panie, broń Twej  przyczyny; pomnij na zniewagi jakich doznają  sługi Twoje.
Panie pośpiesz mi z pomocą. Niech zostaną  pokryci  zmieszaniem i wstydem wszyscy ci, którzy chcieli  zguby Twoich sług.

Dziś będziemy modlić się za  naszych  kapłanów trochę zmienioną  modlitwą Pomnij Pani  św. Franciszka Salezego.

Pomnij słodka Panno, że jesteś matką Twych kapłanów i że są Twymi dziećmi ... że jesteś bardzo silna, a  one są bardzo słabymi i biednymi stworzeniami. Błagamy Cię, nasza słodka  Matko, prowadź ich  i broń na każdej z ich dróg i  we wszystkich działaniach.
Nie mów, piękna Panno, że nie możesz tego zrobić, bo Twój  ukochany Syn dał Ci całą moc! ... Nie mów nam, że nie możesz: bo  jesteś wspólną Matką całej ludzkości, a zwłaszcza Twoich kapłanów ...
Jeśli nie możesz, wybaczymy Ci  mówiąc: "To prawda, że ​​Ona jest ich matką i kocha ich jak własnych synów,  ale biedna,  brak jej mocy!"
Jeśli nie jesteś  ich Matka, będziemy cierpliwi  mówiąc, Ona jest dość  bogata, aby pomóc im, ale niestety, nie jest ich matką, nie  kocha ich  ...
Tak, słodka Dziewico, ponieważ jesteś ich matką i jesteś mocna, jak będziemy Cię usprawiedliwiać  jeśli im nie pomożesz?
Widzisz, Matko  nasza, że jesteś zmuszona zgodzić się na wszystkie nasze prośby. Na cześć i chwałę Twojego Syna, przyjmij ich   jako swoje dzieci, bez względu na ich cierpienia i grzechy ... Uwolnij ich   dusze i ciało od krzywdy i daj im wszystkie Twoje cnoty, zwłaszcza pokory!
Wreszcie,  podaruj im  wszystkie dary, łaski i dobra, które  podobają się Trójcy Świętej, Ojcu, Synu i Duchowi Świętemu. Amen.