czwartek, 21 marca 2013

Poparcie dla naszych przyjaciół z włoskiego blogu non Possumus


Poparcie dla naszych przyjaciół z włoskiego blogu  non Possumus

 


 

Menzingen, via  ksiądz Petrucci,  dnia 8 marca 2013 r.  telefonicznie (!) ‘’ekskomunikował’’  naszych  włoskich  przyjaciół z  blogu Non Possumus  - Włochy, ponieważ   publikując  list 37 kapłanów francuskiego dystryktu  z La Sapinière szkalowali  biskupa Fellaya.

Takie działanie  jest po prostu śmieszne: nie ekskomunikuje się wiernych przez telefon! Oto  wyjaśnienia   naszych przyjaciół z Non Possumus:

"W dniu 8 marca 2013 r., o godzinie 19.46 otrzymałem telefon od przełożonego Bractwa Świętego Piusa X we Włoszech, Don Pierpaolo Petrucci, który  zakomunikował mi  i Annie Rita naszą "ekskomunikę ", zakaz pojawiania się w  kaplicy  Bractwa oraz zakaz przyjmowania sakramentów pod zarzutem "zniesławienia bp Fellay Przełożonego Generalnego Bractwa."  Z początku, szybko kładąc kres tej groteskowej rozmowie, nie odpowiedziałem na tę nieważną "ekskomunikę". Następnie, 9 marca 2013 r., rozmawiałem z Don Petrucci SMS-ami, informując go, że odpowiedzieliśmy  na jego obłudną "ekskomunikę"  za pośrednictwem Internetu, na naszym blogu.

Odpowiedzieliśmy Don Petrucci’owi   przy pomocy tradycyjnego świętego księdza, który przeanalizował problem i znalazł odniesienia prawne w Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1917 r. (jedyny dozwolony Kodeks  Kościoła katolickiego, a nie "zreformowany" kodeks  Jana Pawła II, ani arbitralny "trzeci" Kodeks Bractwa Świętego Piusa X, który jest hybrydą, owocem dwóch  poprzednich), w celu udowodnienia wszystkim, że ten akt  jest  nieuczciwy, niesprawiedliwy i całkowicie niezgodny z egzekwowaniem praw  Świętego Kościoła katolickiego. "

Przeczytajcieartykuł w języku włoskim pod tym linkiem.  Według  tego artykułu  Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 roku, bp Fellay nie ma wystarczających powodów, aby zastosować ten kod, nie posiada odpowiedniego mandatu   do zastosowania  go  i nie przestrzega procedury  jego aplikacji.

Całym sercem  jesteśmy z naszymi włoskimi przyjaciółmi, wspieramy ich i zamieszaczamu ich link do ich blogu  w prawej kolumnie naszego, wśród zaprzyjaźnionych stronek.