piątek, 8 marca 2013

Wsparcie dla trzech ukaranych księży: co robić?
Wsparcie dla trzech ukaranych księży: co robić?Oto czego dowiadujemy się ze strony Stageiritès :

Dziś po południu przyszła wiadomość: Menzingen odkrył trzech z 37 kapłanów sygnatariuszy listu otwartego do biskupa Fellaya i twórców strony internetowej La Sapinière.

Komunikatem  wysłanym faksem z Suresnes [główny Dom dystryktu francuskiego]  do wszystkich kapłanów FSSPX rozeszła się ta wiadomość w  czwartek, 7 marca 2013 roku. Trzema winowajcami są księża Nicolas Pinaud (Couloutre), Olivier Rioult (Joinville) i Mathieu Salenave (Bruksela). Zostali oni ukarani sankcjami:

- zakazano im wszelkiej posługi ;
- czeka ich kanoniczny proces ;
- zostaną wkrótce  przeniesieni w nieznane.

Avec l'Immaculée zapewnia tych  trzech kapłanów o pełnym poparciu. Prosimy ich obecnie, by poważnie rozważyli  opuszczenie Bractwa i założenie  nowego przeoratu podobnie, jak zrobili to księża Chazal i Pfeiffer. Dlaczego? Ponieważ będą oni pilnowani i uniemożliwi się im   wszelkie apostolstwo, ukryte lub jawne. Należy więc poważnie rozważyć przed Bogiem otwarcie we trzech przeoratu we Francji i opuszczenie Bractwa, które i tak jest nie do uratowania, ponieważ źli obejmują stanowiskach dowodzenia. Ogromna zaleta tego jest w tym, że będą oni [kapłani] mogli swobodnie się wypowiadać, a my publikować każdego tygodnia ich kazania na gloria tv i na naszych blogach, a także na forum un évêque s'est levé. Będą mogli oni powtórzyć we Francji pracę księdza Pfeiffera i wierzymy, że głosząć kazania w porę i  nie w porę, zrobią o wiele więcej dobrego niż pozostając każdy w swoim kącie. Według nas  byłoby błędem dać się zredukować i cierpieć w milczeniu. Możemy umieścić ogłoszenie na naszym blogu, jeśli szukają oni bazy.

Nasi księża mogliby założyć blog z kontem PayPal i ludzie wyślą im  datki, jak dla ks. Pfeiffera. Boimy się, że nasi księża zdecydują się cierpieć w milczeniu, jak ofiary za Bractwo, chociaż  wydaje nam się, że Pan Bóg chciałby, aby walczyli na głos, jak robił to abp Lefebvre. Uważać się ich będzie za buntowników, trudno! Sądzimy zresztą, że pod względem cierpienia, wcale nie będzie  łatwo zostawić wszystko  i skończyć  na ulicy,  i że opuszczając Bractwo również będą ofiarami. Nie będą mniej cierpieć, ale będą skuteczniejsi dla dusz.

Módlmy się wszyscy, aby  podjęli właściwą decyzję. Obiecujemy im, że jeśli opuszczą Bractwo nie pozostawimy ich samych sobie,  i że wesprzemy ich maksymalnie, tak na planie materialnym, jak i medialnym  ... Niech Święty Michał  prowadzi ich i inspiruje. Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy! InDominoSperavi.